Wynajem transportu budowlanego – kiedy warto wynająć pojazd?

Branża transportowa to jedna z największych i znaczących dziedzin gospodarki polskiej i światowej. Codziennie miliony ton ładunków są przewożone za pomocą różnych środków transportu: statków, samolotów, pociągów oraz pojazdów ciężarowych.

Transport samochodowy

Przy mniejszych odległościach kluczową rolę pełni transport samochodowy. Dzięki odpowiednio dobranemu pojazdowi można przewieźć w dowolne miejsce prawie każdy ładunek. Często na krótkich, lokalnych trasach (np. w rejonie Śląska) korzysta się z niewielkich pojazdów o małym tonażu, np. do 10 ton ładowności. Są one idealne do przewożenia niewielkich ładunków, również jednorazowo, na pojedyncze zlecenie.
Oczywiście warto zwrócić uwagę, że wszelkie ponadgabarytowe obiekty wymagają innych środków bezpieczeństwa, specjalistycznych pojazdów transportowych, zorganizowania logistycznego na całej trasie przejazdowej.

Co można przewieźć samochodem do 10 ton?

Mniejsze i małe samochody ciężarowe to idealne rozwiązanie na przetransportowanie niewielkich ilości ładunku, często na zlecenie klienta indywidualnego. Sprawdzają się one na przykład przy, tzw. małych robotach ziemnych, gdzie konieczne jest przewożenie różnych materiałów budowlanych, wszelkiego typu kruszyw drogowych, piasku, ziemi ogrodowej i z wykopów, gliny, a nawet śniegu. Są idealnym rozwiązaniem do transportowania małogabarytowych ładunków, palet, itp. Są w stanie poruszać się po terenach osiedlowych i miejskich, np. dostarczając ładunek do budowy domków lub piasek do osiedlowych piaskownic dla dzieci. Przewożą też narzędzia i mniejsze pojazdy niezbędne na budowie.

Kiedy warto wynająć pojazd do transportu?

Wiele razy zdarzają się sytuacje, gdy pojawia się konieczność przewiezienia ładunku. Warto, aby wynajęta firma nie tylko dokonała fachowego transportu, ale również oferowała możliwość jego bezpiecznego załadunku lub rozładunku. Budując dom, garaż lub budynek komercyjny, zakładając ogród z oczkiem wodnym, projektując drogę dojazdową do posesji, dokonując rozbiórki starych budynków lub po prostu zamawiając większy element wyposażenia niezbędne będzie zapewnienie transportu.

Samochody do transportu

Aby sprostać różnorodnym wymaganiom klientów w obecnych czasach należy posiadać kilka pojazdów transportowych oraz całe zaplecze urządzeń, np. ładowarko-koparki, wozidła, itp.
Do transportu niewielkich gabarytów wystarcza zwinne i niewielkie auto o ładowności do 1,5 tony. Jego zaletą są małe wymiary, gdyż potrafi dotrzeć do miejsc z wąskimi uliczkami, ogrodzeniami, tam, gdzie nie jest w stanie dojechać większa wywrotka lub ciężarówka. Przy tak niewielkich wymiarach jest on zwinniejszy i szybciej porusza się po drogach – ładunek szybciej zostaje dostarczony na miejsce docelowe.
Samochód ciężarowy o ładowności do 7 ton to optymalne rozwiązanie, np. przy budowie niewielkiego domu. Jego wynajem to dobre i ekonomiczne rozwiązanie. Sprawdza się w ruchu miejskim, jak i podmiejskim.
Większy pojazd zabierający ładunek o wadze ponad 10 ton, dodatkowo z napędem 4×4 to świetny wybór, gdy do przewiezienia jest większa ilość ziemi, kruszywa drogowego, czy gliny. Napęd 4×4 pozwala mu sprawnie poruszać się w trudnym, wymagającym terenie, np. przy wykopach, gruzowiskach, terenach podmokłych.

Gdzie wynająć transport budowlany?

Wynajem transportu to ważna kwestia. Trzeba zwrócić uwagę, aby firma świadcząca usługi była profesjonalna, posiadała długoletnie doświadczenie, licencję na prowadzenie krajowego transportu drogowego oraz odpowiednią bazę logistyczną i techniczną. To gwarantuje, że jej pracownicy są doświadczeni, dobrze przeszkoleni. znają sprzęt, na którym wykonują usługi. Specjaliści w swojej dziedzinie potrafią doradzić, jaki transport wybrać, aby jak najbezpieczniej, jak najszybciej i jak najtaniej przewieźć swój ładunek. Jeśli usługa wymaga dodatkowych, niestandardowych rozwiązań również będzie można liczyć na profesjonalne podejście ze strony firmy wynajmującej.
Te wszystkie wymagania spełnia firma FUMAR z Bielsko-Białej. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży budowlanej, bogaty park maszynowy (samochody 1,5 tony, 7 ton, 10,4 tony, koparko-ładowarki, wozidło, urządzenia do przewiertów. sterowanych sprawiają, że posiada ona najwyższe standardy i jest optymalnym wyborem. Warto wspomnieć, że działalność firmy to nie tylko branża budowlana i transport, zajmuje się ona też wulkanizacją oraz przechowywaniem opon samochodowych.
Firma FUMAR gwarantuje terminowość wykonywanych usług, ich bezpieczeństwo i korzystne warunki umów. Zadowolenie Klienta to podstawa jej działalności.