Wynajem minikoparki w Bielsko-Biała, czyli wydajna i efektywna praca

By móc wykonać wiele prac ogrodowych, możemy skorzystać z wynajmu bardzo wielu różnorodnych sprzętów. Do naszej dyspozycji oddano m.in.:

  • Koparki,
  • Koparko- ładowarki,
  • Minikoparki

Tak szeroka, różnorodna oferta sprawia, że z łatwością będziemy mogli dopasować urządzenie do swoich własnych potrzeb.

Wynajmem koparki jest usługą dedykowaną do robót ziemnych. Sprzęt wyposażony jest w wysięgnik, na którego końcu zlokalizowana jest łyżka bądź chwytak, frezarka, rozdrabniacz. Ich głównym zadaniem jest oddzielanie urobku od gruntu. Koparka jest sprzętem powszechnie stosowanym przy pracach ziemnych. Najczęściej spotkać można koparki jednonaczyniowe (wyposażone w jedno naczynie).

Wynajem koparko-ładowarki to usługa, która łączy w sobie działanie koparki, jak i ładowarki. W praktyce oznacza to, że urządzenia służą także do załadunku i transportu gleby czy innych materiałów. Koparko- ładowarki do najczęściej sprzęt o układzie roboczym, zamocowanym czołowo, przez co ich cechą charakterystyczną jest niezwykła zwinność oraz sprawność w wykonaniu wielu prac.

Minikoparki, jak sama nazwa wskazuje, to mniejsza wersja standardowej koparki. To urządzenia, które ważą jedynie kilka ton (a nie kilkanaście). Dedykowane są do prac ogrodowych, w których dostęp dla standardowych modeli koparek byłby znacznie utrudniony. Lżejsza waga sprawia, że minikoparki pozwalają na wykonanie najbardziej wymagających ogrodowych prac.

Wiosenne porządki w ogrodzie z użyciem koparki

Wiosna jest zdecydowanie najbardziej wymagającym okresem w roku dla każdego ogrodnika. Przyroda budząca się do życia po zimowym śnie wymaga pomocy. To także doskonały czas na wykonanie wszelkich najważniejszych prac na dany rok. Co więcej, wiosna jest idealnym czasem na porządki czy przygotowanie gruntu. Niejednokrotnie jednak praca ludzkich rąk nie jest wystarczająca. Warto więc wynająć profesjonalne urządzenia, które znakomicie pomogą nam w wykonaniu wielu różnorodnych prac. Przyjrzyjmy się im z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy!

Kiedy można zacząć prace w ogrodzie? Kiedy podłoże jest gotowe na lekkie prace z użyciem koparki?

Prace w ogrodzie wiosną i adekwatny na nie termin zależy przede wszystkim od typu gleby, jak również rodzaju roślin, jakie będziemy na nich uprawiać. Jedną z najbardziej znaczących prac wiosenną porą w ogrodzie jest przekopanie gleby. Dzięki temu ziemia będzie doskonale spulchniona. Wiosna to także doskonały okres na wynajem minikoparki w Bielsko-Biała czy koparko-ładowarki, które pomogą nam w stworzeniu wymarzonych oczek wodnych, zmian w ukształtowaniu terenu czy przygotowania ogrodzenia. Pierwsze prace w ogrodzie można rozpocząć na przełomie marca i kwietnia.

Na co zwrócić uwagę podczas wynajęcia koparko- ładowarki?

Podczas wynajęcia koparko- ładowarki warto zwrócić uwagę na jej ogólną kondycję, w której jest utrzymana. Jedynie urządzenia regularnie serwisowane, o całkowitej sprawności, pozwolą na wydajną pracę. Niebagatelne znacznie odgrywa także ubezpieczenie koparko-ładowarki, którym jest objęta. To sprawi, że w razie jakichkolwiek awarii urządzeń nie będziemy musieli obawiać się o ponoszenie dodatkowych kosztów. Co więcej, podczas wynajmu koparki warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, czy można skorzystać z profesjonalnych usług operatora. Niejednokrotnie sami nie będziemy w stanie sterować wypożyczonym urządzeniem.

Zadbaj o swój ogród wiosną przy użyciu profesjonalnych urządzeń i ciesz się z uzyskanych efektów przez długi czas. Do dzieła!.

Minikoparka – jak ją możemy wykorzystać- usługi Minikoparką

Można powiedzieć, że koparki oraz ich mniejsze wersje zrewolucjonizowały świat budowlanki. Dzięki nim prace toczą się szybciej, otrzymane efekty są zdecydowanie trwalsze, a zdrowie pracowników – w lepszej kondycji. Uniwersalizm i wysoka funkcjonalność minikoparek sprawia, że dziś są absolutnie niezbędnymi maszynami na każdym, nawet najmniejszym placu budowy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wynajmu usługi minikoparką świadczoną przez firmę Fumar z Bielska-Białej.

Wykorzystanie Minikoparki w Bielsko-Biała

Trzeba przyznać, że minikoparki Bielsko to idealne rozwiązanie dla tych, którzy planują prowadzenie prac budowlanych w lekkim terenie. Do wielu trudno dostępnych miejsc nie można dotrzeć za pomocą sprzętu o standardowych rozmiarach, ponieważ jest on zbyt duży i ciężki. Wynajęcie minikoparki pozwoli sprawnie usunąć większe korzenie oraz wykonać wykopy pod wodę, gaz, prąd i wiele innych mediów. Dzięki napędowi gąsienicowemu minikoparka daje możliwość koszenia i wyrównania terenu pod przyszłe fundamenty. Gąsienice wykonane z metalu ciężkiego są szczególnie przydatne podczas pracy w pobliżu ogrodzeń lub ogrodów. I odwrotnie, jeśli planowane są prace na asfalcie, zaleca się użycie minikoparki wyposażonej w gumowe gąsienice. Jednak minikoparki obsługują znacznie szerszy zakres.

Jednak minikoparki obsługują znacznie szerszy zakres. Oczywiście jak sama nazwa wskazuje, oprócz kopania, sprzęt ten umożliwia zagęszczanie terenu, przemieszczanie, ładowanie i przemieszczanie materiałów wielkogabarytowych, a także rozbijanie cegieł czy bloczków betonowych.

Jakie rodzaje minikoparek wyróżniamy?

W minikoparkach możemy wyróżnić 3 rodzaje ze względu na charakterystykę łyżki. Obecnie na polskim rynku dostępne są małe koparki i zgrabiarki. Różnią się kształtem i szerokością, a co za tym idzie zastosowaniem. Miej to na uwadze, próbując dostosować sprzęt do swoich potrzeb budowlanych.

Producent chętnie poleca dodatkowe funkcje, które jeszcze bardziej podnoszą komfort pracy. Poza wspomnianą wyżej łyżką główną możemy wybrać również łyżkę do wykopów lub tzw. łyżkę adaptowaną. Szybkie złącze. Istnieje również możliwość „rozszerzenia” łyżki o specjalne chwytaki, za pomocą których możemy szybko i bezpiecznie przenosić cięższe ładunki czy układać kostkę brukową. Praktycznym rozwiązaniem jest użycie młota hydraulicznego, który pozwala na prowadzenie prac wyburzeniowych. W rezultacie obniżyliśmy koszty budowy, ponieważ nie musimy już wynajmować osobnego sprzętu. Z kolei wiertnica świetnie sprawdzi się do przygotowania podłoża pod postawienie ogrodzenia. Dzięki niemu możemy przeprowadzić staranne odwierty na odpowiednią głębokość i sprawnie wbić pale fundamentowe, a nawet posadzić drzewa w powstałych otworach.

Co warto wiedzieć o małych koparkach?

Minikoparki są niewielkich rozmiarów i zwykle mają masę całkowitą od 3,5 do 6 ton. Z tego powodu bardzo cenną cechą minikoparek jest to, że nie niszczą one podłoża, na którym pracują. Ponadto transport takiego sprzętu nie jest bardzo skomplikowany. Do transportu małej koparki wystarczy nawet przyczepa lub przyczepa samochodowa. Do pionierów na rynku budowlanym należą następujący producenci: Takeuchi – na jakich głównie pracujemy.

Minikoparki Bielsko – wynajem sprzętu budowlanego z operatorem.

Minikoparki Bielsko gwarantuje atrakcyjne ceny swoich usług, łatwość obsługi dostarczonego sprzętu oraz maksymalne efekty pracy. Ze względu na niskie zużycie paliwa i stosunkowo niskie koszty eksploatacji, wynajem minikoparek jest dostępny dla prywatnych i dużych firm deweloperskich i budowlanych, dla których przygotowaliśmy szczególnie ciekawe oferty i warunki współpracy dopasowane do indywidualnych potrzeb. Fumar  oferuje koparki i minikoparki najwyższej jakości. Również na życzenie naszych klientów dysponujemy zespołem wysoko wykwalifikowanych specjalistów do pomocy w obsłudze minikoparek.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego + 48 602 603 809 lub mailowego na adres biuro@fumar.com.pl.  Również drzwi naszego biura znajdują się przy ul. Czarnej 8 w Bielsku- Białej .

Zachęcamy do osobistej wizyty w celu bezpośredniej rozmowy i obejrzenia oferowanego sprzętu.

Dowiedz się więcej o wynajmie sprzętu budowlanego :

Wynajem koparek i minikoparek – inwestycja dla firm budowlanych
Co powinieneś wiedzieć przed wynajmem koparki i minikoparki

 

 

 

Co powinieneś wiedzieć przed wynajmem koparki i minikoparki

Roboty ziemne i budowlane wymagają użycia ciężkiego sprzętu, z którego najczęściej korzysta się z koparek. Często wynajmowane są bezpośrednio przez inwestorów lub ekipy budowlane wykonujące określone etapy prac. Co warto wiedzieć przed wynajmem koparki lub minikoparki? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w tym artykule.

Jak wygląda wynajem koparki w Bielsko- Biała ?

Proces wynajmu koparki nie jest skomplikowany, wystarczy zadzwonić do profesjonalnej firmy, a następnie umówić się na konkretny termin i wskazać miejsce prac. Oczywiście należy również opisać zakres prac, gdyż jest on podstawą doboru konkretnego sprzętu (koparki lub minikoparki), a także koszt usługi. Precyzyjna prezentacja Twoich prac pozwoli Ci również określić liczbę godzin lub dni potrzebnych na ich wykonanie, co pozwoli Ci zarezerwować dogodne terminy.

Wynajem koparek z operatorem Bielsko, śląskie

Warto wspomnieć, że wynajem koparki to usługa, która obejmuje również doświadczonego operatora zdolnego do wykonania każdego rodzaju prac. Jest to bardzo ważne, ponieważ oznacza, że ​​nie wymagamy żadnych dodatkowych uprawnień ani umiejętności przy wynajmie koparki. Wynajęcie koparki z operatorem w Bielsku to gwarancja najwyższej jakości pracy.

Zarezerwuj termin wynajmu koparki!

Dlaczego jest to takie ważne? Jak wspomniano wcześniej, najistotniejszą rzeczą w wynajmie koparki lub minikoparki jest wcześniejsza rezerwacja terminu. Dlaczego jest to takie ważne? Po pierwsze dlatego, że firma musi odpowiednio zaplanować działanie danej maszyny. Upewnij się, że dotrze na miejsce, w pełni sprawny i gotowy do planowanej pracy. W tym przypadku istotne jest również określenie okresu, na jaki chcesz wypożyczyć sprzęt. Dzięki temu możemy zorganizować dostępność koparek. Rezerwacja terminów z wyprzedzeniem gwarantuje możliwość wypożyczenia sprzętu w zaplanowanych przez nas terminach. Link do kontaktu – Formularz kontaktowy

Wynajem koparek i minikoparek Bielsko – cena wynajmu

W przypadku leasingu koparki lub minikoparki cena jest oczywiście istotną kwestią. Jest ona ustalana indywidualnie z Klientem, a jej wysokość zależy głównie od czasu najmu, zakresu prac czy niezbędnego wyposażenia. Warto wspomnieć, że w cenę wliczone jest również paliwo oraz usługi świadczone przez doświadczonych operatorów. Jeżeli okres wynajmu nie przekracza 3 dni, płatne są również koszty dojazdu do miejsca pracy.

Wynajem Koparki Bielsko – Ważna informacja

Nasza oferta wynajmu koparek i minikoparek to usługa dla klientów prywatnych oraz ekip remontowo-budowlanych, z którymi chcielibyśmy na stałe współpracować. Mamy też ten atut, że sprzedajemy również kruszywa budowlane do robót, warte wynajęcia koparek. Dodatkowo istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu: Wykopy fundamentów pod domy, garaże, szamba, oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na wodę Do deszczówki, piwnic, basenów, studni rowy w drogach, chodnikach, placach, Załadunek i rozładunek materiałów sypkich i palet, niwelacja terenu. Ze względu na bogaty zasób samochodów transportujących materiały budowlane mamy spore możliwości i tym prześcigamy naszą konkurencję – sprawdź jaka posiadamy flotę.-

Nasz transport.

Usługi minikoparką i koparko – ładowarką – jaki sprzęt wypożyczyć?

Siłą naszej firmy jest oczywiście szeroka gama sprzętu dostępnego w formie wynajmu  niezawodny sprzęt marki Takeuchi do naprawdę trudnych zadań.Reasumując należy stwierdzić, że wynajem koparki musi być przede wszystkim konkretny. Ważne jest, aby wiedzieć, jakiej pracy będziesz potrzebować i kiedy będziesz w stanie ją wykonać. Jasna komunikacja z pewnością ułatwi współpracę z firmami oferującymi wynajem sprzętu. Jesteś zainteresowany wynajmem koparki lub minikoparki?

Skontaktuj się z nami i omów szczegóły leasingu! Nie czekaj, zarezerwuj swój sprzęt budowlany już dziś tel + 48 602603809.

Wynajem koparek i minikoparek – inwestycja dla firm budowlanych

Od czasu do czasu może zaistnieć sytuacja, w której potrzeba wynajmu sprzętu budowlanego jest większa niż się wydaje. i wtedy? Niezależnie od tego, czy jesteś osobą fizyczną, firmą budowlaną czy firmą, możesz się z nami skontaktować! W firmie Fumar  oferujemy wynajem koparek i minikoparek – gwarantując atrakcyjne warunki umowy oraz szereg dodatkowych korzyści. Jesteśmy szczególnie zainteresowani współpracą z rozwijającymi się firmami budowlanymi – dlaczego? Dowiedz się z dzisiejszego artykułu!

Wynajem koparki Bielsko – nie tylko dla osób prywatnych.

Jeśli planujesz zmodernizować swój ogród lub zająć się innymi obowiązkami, możesz wynająć koparkę zamiast ręcznego kopania. Jest to idealne rozwiązanie szyte na miarę dla osób prywatnych planujących w najbliższym czasie wykonanie robót ziemnych. Wynajem bielskiej koparki to świetna opcja, jeśli chcesz rozkopać przydomowy ogród, wykopać rowy lub przygotować grunt pod planowany staw. Praca ze sprzętem przebiega szybciej i nie wymaga tak dużego nakładu pracy jak praca ręczna. Mniejsze firmy budowlane, które dopiero zaczynają działalność i nie chcą inwestować w sprzęt budowlany, również mogą skorzystać z wynajmu bielskiej koparki.

Oferty wynajmu koparek i minikoparek — co obejmuje

Wynajem minikoparek jest bardzo popularny. Wypożyczając wraz z operatorem masz pewność wykonania usługi na najwyższym poziomie.  Dzięki temu nie musisz martwić się dodatkowymi kosztami użytkowania minikoparki. Bielsko chętnie korzysta z tej możliwości i wygody. Oferujemy również wynajem sprzętu dla operatorów na zlecenia godzinowe lub dłuższe. Na kilka dni działania potrzebujemy miejsca przechowywania urządzenia.

Bielsko Wypożyczalnia Koparek i Minikoparek – Nowoczesne Maszyny

Wynajem koparek i minikoparek to dobrowolny wybór naszych klientów. Bielsko ma do Państwa dyspozycji koparki najlepszym producentów tych sprzętów, które doskonale radzą sobie z odśnieżaniem, załadunkiem i rozładunkiem materiałów sypkich lub palet. Świetnie nadają się do wybijania otworów pod ogrodzenia i altany. Jeśli planujesz kopanie precyzyjne, koparka gąsienicowa  idealną maszyną.  Również przy wynajmie zapewniamy pomoc doświadczonych operatorów, dzięki czemu praca przebiega sprawnie i bezproblemowo.

Minikoparka czy koparko-ładowarka? Co wybrać? Minikoparka czy koparko-ładowarka? Co wybrać?

Być może zastanawiasz się, czym różni się minikoparka od koparko-ładowarki. Wynajem koparki w Bielsku to doskonała inwestycja do kopania dołów pod piwnice, baseny czy fundamenty domów. Z kolei wskazane jest wynajęcie minikoparki do prac instalacyjnych, wodociągowych, a czasem wyburzeniowych.

Chętnie odpowiemy na Wasze zapytania i rozwiejemy wątpliwości związane z wyborem wynajęcia odpowiedniego sprzętu.

 

Czym palić w piecu jak nie ma węgla w sprzedaży?

wegiel ekogroszek w bielsko-biała

Dlaczego warto wybrać ekogroszek Ekosun jako sposób ogrzania swojego domu?

Przed zbliżającym się sezonem grzewczym – całe mnóstwo rodzin zadaje sobie pytanie „jaki węgiel wybrać?”. Wiedząc jak duża jest to inwestycja – chcą dotrzeć do sprawdzonych dostawców, którym mogą zaufać. Na rynku dostępne są też różne rodzaje węgla kamiennego, co nie ułatwia podjęcia decyzji. Na jaki węgiel warto się zdecydować? I dlaczego jest to tak popularny sposób ogrzania domów?

Węgiel – nasze dobro narodowe.

Węgiel kamienny to palna skała osadowa, powstała na skutek przemian nagromadzonej materii organicznej. Przemiany te zachodzą pod wpływem różnych czynników – głównie biologicznym, biochemicznych i geologicznych. Węgiel wszyscy znamy i lubimy – głównie ze względu na jego skuteczność, a więc ciepło, jakie daje w mroźne dni. Jego jakość zależy oczywiście od miejsca wydobycia. Węgiel nie topi się, nie rozpuszcza w żadnym popularnym rozpuszczalniku. Jak być może pamiętamy z lekcji chemii – występuje w postaci grafitu, diamentu, fullerenu oraz bezpostaciowo – jako sadza. Dziś na tapet weźmiemy jednak węgiel kamienny, znajdujący zastosowanie w ogrzaniu domów. To właśnie węgiel kamienny charakteryzuje się znaną nam wszystkim czarną barwą, sporą kruchością i zawartością. Kiedy się spala – powstaje płomień. Węgiel kamienny zaliczamy do węgli humusowych – czyli kopalnych, pochodzenia organicznego (głównie roślinnego). Polska jest największym producentem węgla kamiennego na terenie Unii Europejskiej – z czego możemy być dumni. To dla naszego kraju tak zwany „surowiec strategiczny” – zaspokajający 60% zapotrzebowania energetycznego kraju.Największe złoża występują na terenie Górnego Śląska i Lubelszczyzny. Nic dziwnego, że Polacy tak chętnie wybierają węgiel jako sposób ogrzania domów – dzięki niskim kosztom instalacji oraz ewentualnej naprawy kotłów – całe mnóstwo rodzin postawiło na węgiel kamienny. I choć rokrocznie jest to dość spora inwestycja – decydując się na zakup cennego surowca od sprawdzonego dostawcy, możemy cieszyć się wspaniale ogrzanym domem w sezonie jesienno-zimowym. Węgiel jest więc nie tylko skuteczny, ale i… ekologiczny! To od nas – użytkowników pieców – zależy jak bardzo przyjazne naturze będzie to rozwiązanie. Jeśli posiadamy wysokiej jakości piec – zadbajmy również o to, by węgiel, który do niego dostarczamy cechowała wysoka jakość. Jeśli zmiana pieca jest jeszcze przed nami – nie decydujmy się na najtańsze rozwiązanie. Wybierzmy wysokiej jakości węgiel kamienny i wspólnie zadbajmy o planetę!

Ekogroszek, miał, a może orzech?

gdzie kupić opła na zimę 2022

Być może sporo z nas słyszało już o ekogroszku – węglu kamiennym o wielkości ziaren, mających od 5 do 25 mm. Ekogroszek to świetne rozwiązanie dla miłośników ekologii – zawiera do 1% siarki oraz generuje do 10% popiołu. Biorąc pod uwagę inne formy sprzedaży węgla – jest to naprawdę niewiele! Ekogroszek zaliczany jest do typu średniego – ze względu na wielkość ziaren. W typie grubym znajdziemy popularny orzech (również kostkę i kęsy), co oznacza, że jego wielkość to co najmniej 25 mm. W grupie miałowej plasuje się z kolei miał – jego wielkość nie przekracza 6 mm. Węgiel kamienny określa się również za pomocą parametrów – najistotniejszym z nich jest tak zwana „wartość opałowa”. Co to oznacza w praktyce? Wartość opałowa to nic innego jak ilość energii, jaką węgiel może przekształcić w ciepło w trakcie spalania. Wartość opałowa uzależniona jest od od zawartości popiołu oraz wilgoci w węglu. Wartość opałową wyrażamy w MJ (megadżulach) / kg (kilogram). I tak – węgiel niskokaloryczny, idealnie sprawdzający się do palenia w cieplejsze dni, ma wartość opałową w przedziale 17-19 MJ/ kg, węgiel średniokaloryczny – 20-25 MJ/kg, a wysokokaloryczny (w sam raz na mroźne dni) – 25-30 MJ/kg. Ale to nie wszystko! Równie ważne są typy węgla, które różnią się miedzy sobą między innymi sposobem spalania. Dla przykładu – typ 31 (płomienny) spala się czysto i łatwo, wytwarzając płomień w kolorze żółtym, typ 32 (gazowo-płomienny) świetnie sprawdzi się w przypadku domowych kotłów i wytwarza pomarańczowy płomień, a typy 34 i 35 (koksujące) – używane są w przemyśle.

Jak wybrać sprawdzonego dostawcę? 

Wybór dostawcy węgla to nie lada wyzwanie! Decydując się za zakup drewna kamiennego na cały sezon – zwróć uwagę na jego jakość. Pamięta,j, by wybierać produkt z zaufanego źródła – dobry jakościowo węgiel posłuży Ci dłużej niż ten o słabej jakości! Dobrze, gdy dostawca węgla posiada certyfikaty, które zawierają konkretne dane z analiz – dzięki czemu masz pewność, że kupujesz węgiel dobrej jakości. W zależności od potrzeb swoich i swojej rodziny – wybierz formę kostki, miału, ekogroszku bądź orzecha. Pamiętaj, że dobry miał powinien przypominać żwir – nie piasek. Zwróć uwagę również na wilgotność węgla – ten o zbyt dużej może być trudny w transporcie oraz przechowywaniu. Typ węgla, najczęściej wybierany przez Klientów, to tak zwany „32.1” – posiada kaloryczność w przedziale 26-28 MJ/kg, nie spieka się i łatwo się spala. Zaufaj sprawdzonemu dostawcy i ciesz się świetnie ogrzanym domem przez całą zimę!

W sprzedaży  w Bielsko-Biała : ekogroszek EKOSUN.

Węgiel kamienny EKOSUN – EKOGROSZEK.

ekogroszek Bielsko-Biała

Sprzedaż Węgiel kamienny EKOSUN – EKOGROSZEK.

Ekogroszek EKOSUN to najwyższej jakości profesjonalne  paliwo produkowane z najwyższej jakości polskiego węgla kamiennego z kopalń PGG.

Ten wysokokaloryczny ekologiczny groszek spełnia najwyższe wymagania. Charakteryzuje się bardzo niską zawartością siarki i popiołu. I brak spiekalności. Przeznaczony do nowoczesnych kotłów z automatycznymi podajnikami (*). Najwyższa jakość w atrakcyjnej cenie. Gwarantuje efektywne ogrzewanie, niskie zużycie paliwa oraz bezawaryjną pracę zespołu grzewczego.

wegiel bielsko-biała

Parametry ekogroszku :

Tekstura 5-25 mm
Wartość opałowa 27 MJ/kg
Popiół 3-6%
Zawartość siarki 0,3%
Wilgotność do 10%
Spiek = 0
Lokalizacja: Polska,Bielsko-Biała
Marka: Atex

Certyfikat: tak
Pochodzenie: Polska
Producent: Atex – Autoryzowany przedstawiciel : Fumar

 

Co to są : przeciski, przepychy, przewierty metodą bez wykopową zwane przewierty horyzontalne

Przeciski, przepychy, przewierty metodą bez wykopową

czyli przewierty horyzontalne to technika, która doskonale sprawdza się na powierzchniach mocno zurbanizowanych, pokrytych gęstą siecią wodociągów i kanalizacji, liniami energetycznymi, na których standardowe metody wykopu są niemożliwe ze względu na zabudowę.
Sprzęt, na którym pracujemy pozwala wykonać przewiert horyzontalny tak by szybko i sprawnie pokonać utrudnienia jakimi mogą być drogi, tory czy rzeki. Ponadto, horyzontalne przewierty sterowane są korzystne dla środowiska oraz dla terenów mocno zurbanizowanych. Ze względu na ich niewielką ingerencję w teren prace wykonywane ta technika bez wykopową są coraz częściej wykonywane przez firmy zajmujące się przewiertami sterowanymi.

Tylko profesjonalnie wykonane przewierty horyzontalne pozwalają na wykonanie usługi na odpowiednim poziomie.

Jak wykonywane są przewierty poziome? wywiercony zostaje otwór między początkowym i końcowym punktem i wciągane zostają do niego rury. W tej sytuacji nie trzeba robić wykopu, a poziomy przewiert sterowany odbywa się z powierzchni ziemi. Wykorzystanie nowoczesnych systemów pomiarowych i sterujących, trajektoria przewiertu oraz położenie punktu wejścia i wyjścia niemal doskonale pokrywają się z zaplanowaną drogą przewiertu.
Przewiert sterowany HDD używany jest do zamontowania rur do sieci teletechnicznych, energetycznych, gazowych oraz wodociągowych. Stosowana przez nas profesjonalna wiertnica do przewiertów sterowanych umożliwia wykonanie pracy szybko i efektywnie.

 

Usługi Koparko ładowarką Volvo BI 71 B

Koparko- ładowarka VOLVO BI 71

ma szeroki wachlarz możliwości, jeżeli chodzi o usługi, a mianowicie działa w wielu dziedzinach pracy. W budownictwie wykorzystuje się tę maszynę do wykonywania takich prac jako tworzenie nasypów gleby, wyrównywanie terytorium roboczego, wykopy rowów i pita, zasypiając, przesuwając się do małych odległości różnych materiałów (zarówno luzem, jak i grudkowym), obciążenie gleby do wózków towarowych, i poglądy planowania. Ponadto koparko ładowarka marki Volvo BI71 B może być również stosowana do celów demontażowych. Korzystanie z hydraulicznego jackhamme, jest w stanie poradzić sobie z betonem i wzmocnione urządzenia do betonu. W procesie naprawy sekcji drogowych lub uszczelek drogowych ta technika wykonuje wszystkie powyższe, w tym działanie demontażowe (zniszczenie powierzchni asfaltowej).

Często jest również koparka wyposażona w hydrauliczny jackhammer, co pozwala podjąć wszystkie niezbędne prace nad demontażami dowolnych konstrukcji, sprzęt wiertniczy przeznaczony do wiercenia studni i stałych gleb, a także strzałkę dźwigową podnoszącą, co pozwala podnieść jakikolwiek ładunek bez uciekania się do drugiego specjalna technika. Wszystkie wymienione agregaty są instalowane do tylnego manipulatora hydraulicznego i są sterowane z kabiny
Masa operacyjna tego koparki ładowarki wynosi 7740 kilogramów. Długość, biorąc pod uwagę tylny manipulator hydrauliczny, a obniżony przedni wiadro wynosi 5810 milimetrów. Szerokość nad tylnymi kołami ma wartość 2450 milimetrów. Wysokość dachu kabiny wynosi 3750 milimetrów. Prześwit Koparka boczna obsługiwane posty Jest 360 milimetrów. Baza wzdłużna, jest koła, ma wartość 2160 milimetrów. Tylne wyścigi wyścigowe ma pojemność 240 sześciennych milimetrów. Dolna krawędź wiadra ma szerokość 610 milimetrów. Najmniejsza głębokość kopania wynosi 537 milimetrów. Największą głębokość kopania wynosi 4300 milimetrów. Maksymalna wysokość, w której ładunek jest rozładowywany wynosi 2630 milimetrów. System hydrauliczny jest przeznaczony do limit wagowy 2530 kilogramów. Jego zbiornik ma objętość 48 litrów, gdy wokół hydrauliki jest 140 litrów płynów. Zainstalowany jest standardowy wiadro czołowe, których pojemność ma wartość 1000 milimetrów sześciennych. Pełny wzrost przednim wiadra wymaga nie więcej niż sześć sekund. Powrót przedniego wiadra do pierwotnej pozycji jest przeprowadzane nie więcej niż trzy sekundy. Wykonanie pełnego cyklu roboczego zajmie około 11 sekund.

 

Wynajem Koparki w Bielsko-Biała.

Koparki są maszynami, które mocno ułatwiają pracę na budowach. Ich duża wytrzymałość, uniwersalność i możliwość pracy w niemal każdych warunkach sprawiają, że cieszą się ogromna popularnością. Wykorzystuje się je często w trakcie prac ziemnych, ale nie jest to ich jedyne zastosowanie. Do jakich prac można wykorzystać koparkę i w jaki sposób wybrać firmę odpowiedzialną za prace ziemne na naszej budowie? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Do jakich prac można wykorzystać koparkę?

Koparki spotkać można niemal na każdej budowie, ale zdecydowanie ułatwiają pracę również przy inwestycjach drogowych, wożą ziemię, kruszywo i kopią rowy potrzebne do montażu rur kanalizacyjnych, gazowych czy elektrycznych. To niezwykle uniwersalne maszyny, które są w stanie poradzić sobie z trudnymi warunkami gruntowymi. Dzięki nim niemal do minimum ograniczyć można prace wykonywane ręcznie. To spore przyspieszenie i pewność, że wykop wykonany zostanie niemal jak od linijki.

Warto zaznaczyć, że wynajem koparki nie jest drogi, a ostateczny koszt w zależności od regionu będzie kształtował się na poziomie 120-150 zł za każdą roboczogodzinę. To wszystko sprawia, że decyzja o przeprowadzeniu prac ziemnych z wykorzystaniem ręcznych narzędzi jest nie tylko stratą sił i zdrowia, ale także sporej ilości czasu.

Co oprócz koparki może przydać się podczas urządzenia ogrodu?

Równanie terenu to jedna z rzeczy, jaką bez większego problemu może wykonać koparka, ale przy pracach ogrodniczych bardzo dobrze współpracuje ona z takimi maszynami jak wozidło 3,0T, które umożliwiają szybkie przewożenie różnych materiałów nawet w sytuacji, gdy inwestor wcześniej wykonał nawierzchnię brukową i nie chce, by jeździła po nim ciężka koparka.

Wozidło znakomicie zda egzamin przy pracach obejmujących niwelację terenu. Jeśli więc mamy zamiar wyrównać powierzchnię, a nie chcemy przewozić ziemi taczką, warto zdecydować się właśnie na takie urządzenie. Jego wynajem jest tani, a obsługa banalnie prosta. Koparka bez trudu załaduje wozidło, a niewielkie obciążenie takiego sprzętu sprawi, że można nim jeździć nawet po podjeździe i nie wyrządzić przy tym żadnych szkód. Decydując się na wynajem obu maszyn, warto zsynchronizować ich pracę w taki sposób, by uzyskać jak najwyższą wydajność. Dzięki temu sporo oszczędzimy, a prace w ogrodzie przebiegać będą w bardzo szybkim tempie.

Jak wybrać firmę do prac ziemnych?

Na rynku znaleźć można sporo firm oferujących słabej jakości usługi. Nie chodzi tu nawet o kiepskich operatorów a bardziej słabej jakości sprzęt, który spowalnia pracę i naraża inwestora na większe wydatki. Warto więc zrobić wszystko, by wybrać firmę dysponującą nowoczesnym sprzętem i operatorami o dużym doświadczeniu. Jeśli nasza inwestycja realizowana jest na terenie miasta Bielsko-Biała lub najbliższej okolicy, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie firma Fumar (www.fumar.com.pl), która działa na rynku przeszło 30 lat i dysponuje dobrej jakości koparkami i wozidłami.

Sprzęt marki Volvo będący na stanie tej firmy sprawia, że usługi przebiegają szybko, a ich jakość ociera się o perfekcję. Volvo BL 718 wykorzystać można podczas wykonywania wykopów melioracyjnych, tworzenia fundamentów, ale także prac porządkowych i ogrodniczych. Maszyny te zapewniają bardzo wysoką wydajność i co najważniejsze są zawsze sprawne i gotowe do podjęcia kolejnego wyzwania. Fumar to połączenie bardzo wysokiej jakości i konkurencyjnych cen co sprawia, że cieszą się ogromną popularnością. Jeśli masz w planach prace ziemne, warto powierzyć je specjalistom z firmy Fumar.

Fumar w swojej ofercie posiada również wozidło 3,0T, dzięki któremu można przewieźć dowolny materiał w sposób szybki i niezwykle prosty. Wozidło nie generuje dużych obciążeń, dlatego może być wykorzystane nawet na urządzonych już posesjach. Więcej o tej usłudze dowiedzieć można się po kontakcie z pracownikiem firmy. W tym celu zachęcam do odwiedzenia strony http://fumar.com.pl/kontakt/. Firma ta oferuje także profesjonalne usługi transportowe. To więc możliwość przewozu kruszyw budowlanych, ale także wywóz gruzu z terenu inwestycji.

Wynajem transportu budowlanego – kiedy warto wynająć pojazd?

Branża transportowa to jedna z największych i znaczących dziedzin gospodarki polskiej i światowej. Codziennie miliony ton ładunków są przewożone za pomocą różnych środków transportu: statków, samolotów, pociągów oraz pojazdów ciężarowych.

Transport samochodowy

Przy mniejszych odległościach kluczową rolę pełni transport samochodowy. Dzięki odpowiednio dobranemu pojazdowi można przewieźć w dowolne miejsce prawie każdy ładunek. Często na krótkich, lokalnych trasach (np. w rejonie Śląska) korzysta się z niewielkich pojazdów o małym tonażu, np. do 10 ton ładowności. Są one idealne do przewożenia niewielkich ładunków, również jednorazowo, na pojedyncze zlecenie.
Oczywiście warto zwrócić uwagę, że wszelkie ponadgabarytowe obiekty wymagają innych środków bezpieczeństwa, specjalistycznych pojazdów transportowych, zorganizowania logistycznego na całej trasie przejazdowej.

Co można przewieźć samochodem do 10 ton?

Mniejsze i małe samochody ciężarowe to idealne rozwiązanie na przetransportowanie niewielkich ilości ładunku, często na zlecenie klienta indywidualnego. Sprawdzają się one na przykład przy, tzw. małych robotach ziemnych, gdzie konieczne jest przewożenie różnych materiałów budowlanych, wszelkiego typu kruszyw drogowych, piasku, ziemi ogrodowej i z wykopów, gliny, a nawet śniegu. Są idealnym rozwiązaniem do transportowania małogabarytowych ładunków, palet, itp. Są w stanie poruszać się po terenach osiedlowych i miejskich, np. dostarczając ładunek do budowy domków lub piasek do osiedlowych piaskownic dla dzieci. Przewożą też narzędzia i mniejsze pojazdy niezbędne na budowie.

Kiedy warto wynająć pojazd do transportu?

Wiele razy zdarzają się sytuacje, gdy pojawia się konieczność przewiezienia ładunku. Warto, aby wynajęta firma nie tylko dokonała fachowego transportu, ale również oferowała możliwość jego bezpiecznego załadunku lub rozładunku. Budując dom, garaż lub budynek komercyjny, zakładając ogród z oczkiem wodnym, projektując drogę dojazdową do posesji, dokonując rozbiórki starych budynków lub po prostu zamawiając większy element wyposażenia niezbędne będzie zapewnienie transportu.

Samochody do transportu

Aby sprostać różnorodnym wymaganiom klientów w obecnych czasach należy posiadać kilka pojazdów transportowych oraz całe zaplecze urządzeń, np. ładowarko-koparki, wozidła, itp.
Do transportu niewielkich gabarytów wystarcza zwinne i niewielkie auto o ładowności do 1,5 tony. Jego zaletą są małe wymiary, gdyż potrafi dotrzeć do miejsc z wąskimi uliczkami, ogrodzeniami, tam, gdzie nie jest w stanie dojechać większa wywrotka lub ciężarówka. Przy tak niewielkich wymiarach jest on zwinniejszy i szybciej porusza się po drogach – ładunek szybciej zostaje dostarczony na miejsce docelowe.
Samochód ciężarowy o ładowności do 7 ton to optymalne rozwiązanie, np. przy budowie niewielkiego domu. Jego wynajem to dobre i ekonomiczne rozwiązanie. Sprawdza się w ruchu miejskim, jak i podmiejskim.
Większy pojazd zabierający ładunek o wadze ponad 10 ton, dodatkowo z napędem 4×4 to świetny wybór, gdy do przewiezienia jest większa ilość ziemi, kruszywa drogowego, czy gliny. Napęd 4×4 pozwala mu sprawnie poruszać się w trudnym, wymagającym terenie, np. przy wykopach, gruzowiskach, terenach podmokłych.

Gdzie wynająć transport budowlany?

Wynajem transportu to ważna kwestia. Trzeba zwrócić uwagę, aby firma świadcząca usługi była profesjonalna, posiadała długoletnie doświadczenie, licencję na prowadzenie krajowego transportu drogowego oraz odpowiednią bazę logistyczną i techniczną. To gwarantuje, że jej pracownicy są doświadczeni, dobrze przeszkoleni. znają sprzęt, na którym wykonują usługi. Specjaliści w swojej dziedzinie potrafią doradzić, jaki transport wybrać, aby jak najbezpieczniej, jak najszybciej i jak najtaniej przewieźć swój ładunek. Jeśli usługa wymaga dodatkowych, niestandardowych rozwiązań również będzie można liczyć na profesjonalne podejście ze strony firmy wynajmującej.
Te wszystkie wymagania spełnia firma FUMAR z Bielsko-Białej. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży budowlanej, bogaty park maszynowy (samochody 1,5 tony, 7 ton, 10,4 tony, koparko-ładowarki, wozidło, urządzenia do przewiertów. sterowanych sprawiają, że posiada ona najwyższe standardy i jest optymalnym wyborem. Warto wspomnieć, że działalność firmy to nie tylko branża budowlana i transport, zajmuje się ona też wulkanizacją oraz przechowywaniem opon samochodowych.
Firma FUMAR gwarantuje terminowość wykonywanych usług, ich bezpieczeństwo i korzystne warunki umów. Zadowolenie Klienta to podstawa jej działalności.